UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY
IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE

AKADEMICKIE BIURO KARIER

Strona główna O NAS Współpraca
drukuj drukuj

Współpraca

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach działalności Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej (CIiPKZ) w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie świadczy bezpłatne usługi poradnictwa zawodowego i informacji zawodowej dla osób bezrobotnych i pracujących.

Współczesny rynek pracy wymaga od nas gotowości do zmian. Osoby młode i doświadczone zawodowo potrzebują pomocy i wsparcia w planowaniu życia zawodowego. Mogą im w tym pomóc doradcy zawodowi.

Korzystając z ich pomocy:

WUP realizuje też projekt dla osób pracujących pn. „Kierunek Kariera”, w którym doradcy zawodowi świadczą specjalistyczną usługę doradczą „Bilans Kariery”, dającą szansę na otrzymanie bonów szkoleniowych na szkolenia komputerowe, językowe oraz z innych kompetencji, nie będących szkoleniami zawodowymi.

 

 

 

Serwis Employear.com

Serwis Employear.com to miejsce w internecie, w którym każda osoba poszukująca pracy znajdzie garść cennych porad dotyczących rekrutacji. Tworzą go osoby z wieloletnim doświadczeniem HR, dla których tematy zatrudnienia i rynku pracy nie mają tajemnic. Fachowe porady, przykładowe wzory CV i listów motywacyjnych oraz raporty to tylko niewielka część tego, co mamy Ci do zaproponowania.

Na łamach serwisu publikowane są profesjonalne poradniki na temat tego:

 

●     jak i gdzie szukać pracy;
●     jak selekcjonować pracodawców, by wybierać tylko tych wartościowych;
●     jak napisać poprawne CV i angażujący rekrutera list motywacyjny;
●     jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby dobrze wykorzystać otrzymaną szansę.

 AIESEC

AIESEC Kraków  jest częścią największej globalnej organizacji, prowadzonej przez młodych ludzi. Działa ona w ponad 120 krajach na świecie, a w Polsce w 13 miastach przy 15 uniwersytetach. Jej wizją jest dążenie do pokoju na świecie oraz w pełni wykorzystania potencjału ludzkiego. Dąży do tego poprzez rozwijanie cech liderskich w każdym młodym człowieku, a wszystkim działaniom przyświecają Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Głównymi projektami AIESEC są wymiany zagraniczne młodych ludzi, aby rozwinęli swoje umiejętności, poznali nową kulturę oraz zdobyli doświadczenie. Tutaj w Krakowie zajmujemy się wysyłaniem, jak i przyjmowaniem ludzi zza granicy na wszystkie produkty wymianowe. Oprócz tego organizujemy też największe targi pracy organizowane przez młodych ludzi Dni Kariery, warsztaty językowe AIESEC University z lektorami zagranicznymi, jak i badania Pracodawca Roku.

 

 

Niezależne Zrzeszenie Studentów

Niezależne Zrzeszenie Studentów jest organizacją studencką z 39-letnią historią działającą w duchu patriotycznym. Tworzą ją młodzi ludzie o nieprzeciętnej wyobraźni i niezaspokojonej ciekawości świata. Dzięki swoim działaniom NZS wspiera kulturalny, naukowy i społeczny rozwój studentów, a gdy jest to potrzebne, również walczy o ich prawa. NZS UP w Krakowie to organizacja zrzeszająca młode, aktywne osoby chcące działać na rzecz dobra społeczności akademickiej.

 

 

 

Getinge

Getinge SSC w Krakowie świadczy usługi w zakresie finansów, księgowości, administracji,  kontrolingu, wsparcia działów sprzedaży oraz zakupów na rzecz podmiotów Getinge w regionie EMEA, Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Partner biznesowy Getinge jest globalnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań medycznych dla sal operacyjnych, jednostek intensywnej terapii, działów sterylizacji oraz instytucji zajmujących się badaniami w dziedzinach biotechnologii, farmacji, oraz rozwoju medycyny. Jednym z nadrzędnych celów Getinge jest dbanie o komfort pracy. Firma stara się go zapewnić na różnych płaszczyznach wspierając rozwój, oferując szeroki wachlarz benefitów, dbając o przyjazne warunki w biurze oraz podczas wydarzeń integracyjnych.

 

 

 

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości


Inkubatory AIP powstały w 2004 roku. Ich celem było stworzenie miejsca, gdzie można zacząć biznes w najłatwiejszy, najszybszy i najmniej ryzykowny sposób w Polsce. Model preinkubacji AIP (Firma bez ZUS), polegający na udostępnianiu początkującym przedsiębiorcom osobowości prawnej fundacji AIP w celu realizacji swoich biznesów, okazał się strzałem w dziesiątkę. Do tego doszedł bogaty pakiet Wiedzy i Społeczności. Dziś AIP to wiodąca w Europie organizacja startupowa, wyznaczająca trendy w Polsce, a wspólnie z siecią Business Link stanowiąca startupowy ekosystem. Inkubatory AIP zostały wyróżnione ważnymi nagrodami m.in. Parlamentu Studentów RP, Komisji Europejskiej czy Rządu Polskiego. Od 2004 dzięki AIP powstało na rynku już ponad 12 000 firm.