UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY
IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE

AKADEMICKIE BIURO KARIER

Strona główna STUDENT / ABSOLWENT Wolontariat
drukuj drukuj

Wolontariat

Roczny Wolontariat w Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Wolontariat rozpoczyna się 1 września 2020 r. 
Czas nadsyłania zgłoszeń to 27 kwietnia.

Masz od 18 do 26 lat, chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do 27 kwietnia ubiegaj się o roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) rozpoczynający się we wrześniu.

Szukamy osoby w wieku od 18 do 26 lat (nie można ukończyć 26. roku życia podczas trwania wolontariatu), mieszkającej w Polsce, która będzie wspierała naszą codzienną pracę. Ważne, żebyś był/była osobą ciekawą świata i chciał/chciała pracować w zespole międzynarodowym.

Oczekujemy od Ciebie przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. Zostaniesz włączony/włączona w bieżącą pracę referatu koordynacji PolskoNiemieckiej Współpracy Młodzieży. Twoje zadania to m.in. wspieranie pracowników PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Będziesz mógł/mogła także – we współpracy z niemieckim wolontariuszem/wolontariuszką z warszawskiego biura PNWM – zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt! Wolontariat obejmuje 40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy.

Dzięki wolontariatowi będziesz mógł/mogła wykorzystać oraz rozwinąć swoje umiejętności. Pobyt za granicą pozwoli Ci zdobyć dodatkowe kompetencje m.in. językowe i międzykulturowe, a dzięki nim będziesz mógł/mogła planować swój dalszy rozwój 1 zawodowy i osobisty z innej perspektywy. Biuro PNWM znajduje się w Poczdamie. Przy okazji poznasz to miasto z wyjątkowymi zabytkami (np. park Sanssouci i bajkowa Aleksandrowka) oraz wielokulturowy, kolorowy Berlin, oddalony o zaledwie kilka stacji. Każdego dnia odbywają się tutaj koncerty i imprezy, a ogromna oferta dla studentów i młodych ludzi nie pozwala się nudzić.

⦁ zamieszkasz w wyposażonym mieszkaniu gościnnym PNWM niedaleko biura,
⦁ będziesz mógł/mogła uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie (zwracamy koszty dojazdów),
⦁ otrzymasz kieszonkowe w wysokości 450 euro oraz dofinansowanie do biletu na komunikację miejską,
⦁ będziesz miał/miała zapewnione ubezpieczenie,
⦁ będziesz również uczestniczyć w kilku seminariach dla wolontariuszy z różnych krajów, organizowanych przez stowarzyszenie „Initiative Christen für Europa (ICE) e.V.“ z Drezna.

Pierwsze obowiązkowe seminarium wprowadzające (z kursem językowym) odbędzie się już w sierpniu. Zespół, do którego dołączysz jest międzynarodowy. W pracy posługujemy się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim. Będąc z nami, możesz liczyć na wsparcie zarówno ze strony swojego mentora, jak i innych współpracowników.

Jak wygląda wolontariat z perspektywy naszych wolontariuszy? Zobacz sam: https://www.youtube.com/watch?v=M4c3sfhGVLI

_________________________________________________________________________________________________

Jak wolontariat, to na SZCZYCIE! - zaproszenie do współtworzenia Kongresu Open Eyes Economy Summit 5

 

Zapraszamy do zaangażowania w wolontariat podczas organizacji międzynarodowego kongresu ekonomii wartości, czyli Open Eyes Economy Summit! Ten wyjątkowy dwudniowy szczyt odbędzie się już po raz piąty w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie w dniach 17-18 listopada 2020r, a Ty masz okazję, aby wspiąć się na niego razem z nami!

Podczas każdej z czterech edycji Open Eyes Economy Summit nasi Wolontariusze udowodnili nam jak wielką są siłą i pokazali co to znaczy pracować w zgranym zespole. W ogromnej mierze to dzięki nim OEES był tak udanym przedsięwzięciem. Liczymy na to, że i w tym roku zechcecie nas wesprzeć i razem z nami współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie! Jeśli chciałbyś/chciałabyś:
– wspólnie z nami tworzyć OEES 5
– doświadczyć w praktyce, jak wygląda organizacja międzynarodowego wydarzenia i praca zespołowa
– pomóc zorganizować z odpowiednim wyprzedzeniem wszystko co zobaczymy 17-18.11.2020 w ICE
– pomóc w obsłudze Uczestników, Gości specjalnych oraz obiektu w czasie trwania Kongresu
– pomóc nad czuwaniu nad przebiegiem obrad i przepływem osób w salach konferencyjnych
– pomóc w obsłudze recepcji Kongresowej (wydawaniu identyfikatorów i udzielaniu informacji)
– pomóc w montażu w ICE w dniu poprzedzającym wydarzenie
– wesprzeć zespół w bieżących pracach organizacyjnych … to ta oferta jest dla Ciebie!

Oferujemy:
Umowę o współpracy wolontariackiej
Opiekę koordynatora wolontariatu i wdrożenie do zadań
Szkolenie z pierwszej pomocy
Zaświadczenia o odbytym wolontariacie

Mile widziane:
Zdolności organizacyjne
Znajomość języków obcych Chęć współpracy w zespole
Wymagana dyspozycyjność w czasie trwania Kongresu: 2 pełne dni 17 i 18 listopada 2020 oraz 16 listopada (wdrożenie w ICE). Mamy możliwość wystawienia stosownych zaświadczeń w celu usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach w tych dniach. Zapewniamy też wyżywienie dla Wolontariuszy w każdym z 3 dni zaangażowania.

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową na adres: wolontariat@oees.pl

 

 

Poszukiwany wolontariusz/wolontariuszka do pracy w Przedszkolu Samorządowym nr 175 w Krakowie. Osoba lubiąca dzieci, energiczna, która kształci się w kierunku pedagogicznym lub ma takie wykształcenie. Praca w grupie przedszkolnej, w zerówce - głównie pomoc w zajęciach dydaktycznych, ruchowych itp.  Więcej informacji hyjan@poczta.fm

_________________________________________________________________________________________________

 

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pilnie poszukuje wolontariuszy do wsparcia przy liczeniu głosów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Osoby te przez okres ok. 3 tygodni będą  wprowadzać głosy do systemu w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Rozpoczęcie wprowadzania głosów zaplanowane zostało od 12 października br.

 

Miejsce pracy: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, Kraków.

Jedyne wymagania postawione kandydatom to sprawna obsługa komputera oraz dyspozycyjność od 12.10 br.

 

Deklarację o chęci pomocy proszę przesyłać na maila: Katarzyna.Maslowska@umwm.pl

__________________________________________________________________________________________________