UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY
IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE

AKADEMICKIE BIURO KARIER

Strona główna Oferty pracy Oferta: Wolontariat
drukuj drukuj

Oferta: Wolontariat

NazwaRoczny Wolontariat w Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży
StanowiskoWolontariat
Branża
Miejsce pracynie dotyczy
Rodzaj zatrudnieniainne
Opis ofertyWolontariat rozpoczyna się 1 września 2020 r.
Czas nadsyłania zgłoszeń to 27 kwietnia.

Masz od 18 do 26 lat, chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do 27 kwietnia ubiegaj się o roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) rozpoczynający się we wrześniu.

Szukamy osoby w wieku od 18 do 26 lat (nie można ukończyć 26. roku życia podczas trwania wolontariatu), mieszkającej w Polsce, która będzie wspierała naszą codzienną pracę. Ważne, żebyś był/była osobą ciekawą świata i chciał/chciała pracować w zespole międzynarodowym.

Oczekujemy od Ciebie przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. Zostaniesz włączony/włączona w bieżącą pracę referatu koordynacji PolskoNiemieckiej Współpracy Młodzieży. Twoje zadania to m.in. wspieranie pracowników PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Będziesz mógł/mogła także – we współpracy z niemieckim wolontariuszem/wolontariuszką z warszawskiego biura PNWM – zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt! Wolontariat obejmuje 40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy.

Dzięki wolontariatowi będziesz mógł/mogła wykorzystać oraz rozwinąć swoje umiejętności. Pobyt za granicą pozwoli Ci zdobyć dodatkowe kompetencje m.in. językowe i międzykulturowe, a dzięki nim będziesz mógł/mogła planować swój dalszy rozwój 1 zawodowy i osobisty z innej perspektywy. Biuro PNWM znajduje się w Poczdamie. Przy okazji poznasz to miasto z wyjątkowymi zabytkami (np. park Sanssouci i bajkowa Aleksandrowka) oraz wielokulturowy, kolorowy Berlin, oddalony o zaledwie kilka stacji. Każdego dnia odbywają się tutaj koncerty i imprezy, a ogromna oferta dla studentów i młodych ludzi nie pozwala się nudzić.

⦁ zamieszkasz w wyposażonym mieszkaniu gościnnym PNWM niedaleko biura,
⦁ będziesz mógł/mogła uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie (zwracamy koszty dojazdów),
⦁ otrzymasz kieszonkowe w wysokości 450 euro oraz dofinansowanie do biletu na komunikację miejską,
⦁ będziesz miał/miała zapewnione ubezpieczenie,
⦁ będziesz również uczestniczyć w kilku seminariach dla wolontariuszy z różnych krajów, organizowanych przez stowarzyszenie „Initiative Christen für Europa (ICE) e.V.“ z Drezna.

Pierwsze obowiązkowe seminarium wprowadzające (z kursem językowym) odbędzie się już w sierpniu. Zespół, do którego dołączysz jest międzynarodowy. W pracy posługujemy się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim. Będąc z nami, możesz liczyć na wsparcie zarówno ze strony swojego mentora, jak i innych współpracowników.
Nr oferty17041
KontaktSkontaktuj się z pracodawcą
Wróć