UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY

AKADEMICKIE BIURO KARIER

Strona główna Aktualności

12.03.2020

Dlaczego warto zaangażować się w wolontariat? Ogromnie liczy się sama świadomość, że się komuś pomogło, ale to nie wszystko. Możesz wybrać branżę, która choć w niewielkim stopniu jest zbliżona z Twoimi zainteresowaniami i przekonaniami. Wtedy też zdobędziesz doświadczenie. Dodatkowo nauczysz się rozmawiać z ludźmi, kreatywnie rozwiązywać problemy, a także innowacyjnie podejść do życia.

6.03.2020

Na rynku pracy, początki bywają jak pierwszy krok przez drewniany most - nie wiedząc czego oczekiwać i na ile sobie pozwolić, panicznie zastygamy w miejscu. Tak, jak ów most zbudowany jest z desek, tak rynek pracy tworzą przeróżne umowy, stawki oraz przeliczniki składkowe. Zróbmy razem ten pierwszy krok i nabierzmy pewności!

28.02.2020

Każdy z nas już przywykł do znaczku informującego, że projekt jest wspierany przez Unię Europejską. Zdarza nam się przechodzić po drogach wybudowanych w ramach funduszu europejskiego, odwiedzać muzea i galerie wspierane przez Unię Europejską. Wiele projektów rozwojowych jest też realizowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny. A co z tego może uszczknąć student?

24.02.2020

Akademickie Biuro Karier zaprasza na kolejny wykład z cyklu Spotkania z ludźmi biznesu -"Biznes tuszem na skórze pisany... Spotkanie z tatuażystką". Gościem ABK będzie Karolina Chodorowska - pseudonim artystyczny "Kaja Karolina". Spotkanie odbędzie się 9 marca 2020 o godz. 12.30 sala 446 (budynek główny UP).

21.02.2020

Assessment Center jest jedną ze skuteczniejszych metod rekrutacji. Polega ona na dokładnym sprawdzeniu kompetencji kandydatów poprzez obserwację ich zachowania w trakcie wykonywania zadań. Dzięki temu pracodawca może zweryfikować, czy dana osoba pasuje do profilu firmy i oferowanego stanowiska.