Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Strona główna Aktualności

16.01.2020

Mówi się, że student uczy się tylko podczas sesji. Prawda jest jednak inna. Tak naprawdę uczymy się całe życie. W szkole nauka sprowadza się głównie do relacji społecznych i ugruntowania podstawowej wiedzy. Studia niejako rozwijają zainteresowania – podczas nich kategoryzujemy i wartościujemy wiedzę. A w późniejszym życiu? Wiele zależy od Ciebie – w jaki sposób i jak dużo się uczysz. Ale od samej nauki… Nie uciekniesz.

2.01.2020

Zapraszamy studentów UP, studiujących na kierunku filologia (studia stacjonarne I stopnia, III rok oraz II stopnia, II rok), do udziału w projekcie „Uczelnia najwyższej jakości- UP To The TOP”. W ramach projektu przygotowano atrakcyjne szkolenia: Projektowanie Szkoleń e-learningowych (instructional design) , Strategie myślenia wizualnego (visual thinking), Podstawy kodowania, Sztuka prezentacji, w tym wideotutorial.

18.12.2019

Fot. Dr M. Kania

Tak bardzo chciałbym podróżować, lecz mój budżet na to mi nie pozwala. Nie powiedział nigdy ŻADEN podróżnik. Dlaczego? Czyżby znali jakieś tajemne sztuki, jednocześnie pracując i podróżując? Może otrzymali pokaźny spadek po babci? Albo zawarli pakt z diabłem? Wszystko, by zobaczyć najpiękniejsze miejsca na Ziemi.

6.12.2019

Akademickie Biuro Karier zaprasza na kolejny wykład z cyklu Spotkania z ludźmi biznesu -"Jak zmonetyzować pasje? Podróże sposobem na biznes!". Gościem ABK będzie Paweł Kunz - podróżnik i dziennikarz, ekspert turystyczny, dzielący się swoim doświadczeniem w licznych programach telewizyjnych i podczas spotkań na żywo. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2019 o godz. 12.15 w budynku głównym UP, ul. Podchorążych 2, Audytorium im.W.Danka.

5.12.2019

Od 2004 r. Wspólnie z Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu, zaś od 2017 samodzielnie Studium Europy Wschodniej, organizuje Wschodnią Szkołę Zimową. Jest ona skierowana do studentów ostatniego roku studiów humanistycznych z krajów b. ZSSR i b. obozu komunistycznego. Szkoła odbywa się zawsze w terminie 1-14 marca.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna| ... koniec ] stron: 110