UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY
IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE

AKADEMICKIE BIURO KARIER

Strona główna Aktualności Aktywnie Buduj Karierę z Akademickim Biurem Karier!
drukuj drukuj

Aktualności

Aktywnie Buduj Karierę z Akademickim Biurem Karier!
18.05.2020

Za oknem piękna pogoda, gorąco też jest u nas w home office'ach :) w pocie czoła codziennie przygotowujemy Wam rzeczy, o których koniecznie powinniście się dowiedzieć, by aktywnie budować swoją karierę. Sprawdź, co napisaliśmy dla Ciebie dzisiaj!

 

jAk Budować suKces

Jak myślisz? Ile błędów jesteśmy w stanie znaleźć w Twoim liście motywacyjnym? Poznaj Romana, który dostał jeden z najgorszych. A o ilu błędach Ty wiesz?

Roman vs list motywacyjny


 

 

 

A może Bądź Kreatywny

Cytując popularną Wikipedię, Kreatywność to proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji lub nowych skojarzeń, powiązań z istniejącymi już ideami i koncepcjami. Myślenie kreatywne to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosownych rozwiązań. Alternatywna, bardziej codzienna definicja kreatywności mówi, że jest to po prostu zdolność tworzenia czegoś nowego. Właśnie tej zdolności kreacji rzeczy prototypowych, odmiennych, nieszablonowych poszukują obecnie pracodawcy wśród zatrudnianych pracowników. Pamiętacie naszego posta o nieszablonowym CV? Znajdziecie go tutaj  nA Bank wyKorzystasz. W nowych okolicznościach, w których się obecnie znajdujemy kreatywne myślenie nabiera szczególnego znaczenia. Bycie kreatywnym pozwala nam na dostosowanie się do nowych metod studiowania, nauki czy pracy, generalnie do szybko zmieniającego się świata. Przyszłość należy bowiem do ludzi twórczych, szukających nowatorskich rozwiązań. Nie bójcie się zatem wymyślać, łączyć ze sobą niezwiązane – kreować nowe rozwiązania. Nie blokujcie swojej wyobraźni, gdyż kreatywność pozostaje w zasięgu każdego człowieka. Kreatywność można trenować, kreatywność można rozwijać, kreatywność można ćwiczyć. Stąd w dzisiejszym poście kilka odnośników do materiałów i ćwiczeń pobudzających kreatywność: 

A co Będzie po Koronie?

Koronawirus a rynek pracy. Czy nadciąga zmierzch rynku pracownika? Pandemia Koronawirusa wpłynęła na każdą gałąź gospodarki. Rynek pracy jaki znaliśmy do tej pory przestał istnieć. Covid 19 spowodował niemałe zamieszanie w życiu nas wszystkich. Jeśli Twoje życie zawodowe jest pod znakiem zapytania, bo pozostałeś bez pracy, od kilku miesięcy nie możesz znaleźć nowej pracy lub też stoisz przed koniecznością przekwalifikowania się mamy dla Ciebie propozycję.
Bezpłatna konferencja online - Przygotuj się na burzliwy rynek pracy 2020
Już w najbliższy w czwartek, 21 maja 2020 r. od godz 10:00 - 17.00.
Polecamy!

 

 

nA Bank wyKorzystasz!

Przygotowanie profesjonalnego CV wzbudza wśród studentów wiele wątpliwości. Niby każdy intuicyjnie wie, jak przygotować taki dokument. Jednak rzeczywistość pokazuje, że albo mamy tendencję do nadmiernego rozpisywania się lub też upraszczania, pomijając swoje istotne atuty. A co jeśli przedstawiając siebie, powinieneś złamać konwencje? Zastanawiasz się, czy nieszablonowe, kreatywne CV to dobry pomysł? Chciałbyś zaskoczyć przyszłego pracodawcę, ale nie wiesz jak wyróżnić się na tle innych? Nie jesteś pewien, czy taka forma wyrazu jest odpowiednia do Twojej branży? W końcu CV w formie przekazu audiowizualnego, prezentacji multimedialnej, strony internetowej, czy też plakatu w niektórych branżach stało się powszechne. Jak odpowiednio dobrać szablon do kontekstu? Na co zwrócić uwagę? Jakie informacje merytoryczne sprawdzić przed jej wysłaniem? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w artykule praca.pl, Kiedy nietypowe CV może pomóc?
A jeśli chciałbyś pogłębić swoją wiedzę o tworzeniu profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych- pobierz nasz poradnik ABK, który znajdziesz tutaj.
Przypominany, że o nieszablonowym CV możesz również porozmawiać z doradcą zawodowym dostępnym online pisząc na: doradcy.zawodowi@up.krakow.pl

 

A uczestnicz Brawurowo w Konkursach!

O konkursach pisaliśmy tutaj. Z tego poniedziałkowego artykułu dowiecie się, dlaczego teraz jest doskonały czas na wzięcie udziału we wszelakich konkursach. Możecie tam znaleźć takie, które będą odpowiadały Waszym talentom czy zainteresowaniom. Tyle że…

Musimy trochę zaktualizować dane! Trzy firmy przysłały nam ciekawe konkursy przeznaczone specjalnie dla studentów. Agencja marketingowa NProfit zorganizowała konkurs stażowy dla tych, którzy swoje zainteresowania wiążą z pozycjonowaniem oraz reklamą sponsorowaną. Do wygrania jest zyskanie doświadczenia podczas dwumiesięcznego płatnego stażu! Agencja działa na rynku ponad dziesięć lat, zna się więc na rzeczy. Jeśli interesujesz się marketingiem internetowym, zwłaszcza w ujęciu SEO czy SEM, warto zapoznać się ze szczegółami.

Jeśli interesujesz się: etyką biznesu, zagadnieniami etycznymi w ekonomii teorii zarządzania i naukach pokrewnych, a także społeczną odpowiedzialnością biznesu, koniecznie zgłoś swoją pracę do IV edycji Verba Veritatis! Organizatorami konkursu są Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Akademia Leona Koźmińskiego, którzy dla zwycięsców przewidzieli nagrody pieniężne.

Jeszcze do 29 maja możecie wysyłać swoje zgłoszenia na konkurs „Młodzi na Start dla projektantów”. Jeśli jesteś młodym projektantem, studentem szkoły artystycznej lub młodym kreatorem, to wydarzenie jest stworzone dla Ciebie! Do wygrania nawet 20 tysięcy złotych i publikacja w ELLE Decoration.

Więcej tego typu konkursów stypendialnych znajdziecie na mojestypendium.pl. Strona wspiera rozwój młodych ludzi, pomaga na przykład znaleźć staże z różnych branż. Jeśli jesteś zainteresowany/a samorozwojem, koniecznie to przeczytaj i odwiedź ich witrynę. Na pewno znajdziesz coś, co cię zainteresuje!

Wróć do Aktualności